  • 900/114EQ3 Reflector Telescope
900/114EQ3 Reflector Telescope
SpecificationsModel 900114 EQ3 Reflector TelescopeAperture 114mm(4.5”)Focal Length 900mm f/7.9Eyepiece 10mm 25mmBarlow 2x,Filter Moon, sunFinderscope 6×30Mount: Equatorial EQ3Tripod Aluminum tripodHeight 135cm